به سوي دوست

سخن آغازين

زندگي نامه

نوشته ها و سخنان

خاطرات

به سوي دوست

وصيت نامه

پيام هاي تسليت

آلبوم تصاوير

صوت و فيلم

پايگاههاي ديگر

تماس با ما
 

خداوندا ز كشتي ناخدا رفت          به عرش از فرش تا پيش خدا رفت

كه او مجنون ليلاي خدا بود               به يك دم سوی یار، آن با وفا رفت

مرحوم حاج ميرزا ابوالفضل صنوبري(رحمت الله عليه)غروب سه شنبه 30 بهمن 1380در شب شهادت امام محمد باقر عليه السلام، در منزل يكي از فرزندانش دعوت حق را لبيك گفت و به ديار باقي شتافت. ايشان در روز فوتشان با رفتن به سلماني و استحمام و قرباني كردن گوسفند (به مناسبت عيد قربان)، گويي كه از فوت خود خبر داشته باشند، قطعه شعري را به شرح ذيل نوشته و روي عكس خود چسباندند:

((غرض نقشي است كز ما باز ماند     كه هستي را نمي باشد بقايي))

و ساعاتي پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در حالي كه ذكر " لا حول ولا قوة الا بالله العلي العظيم"را مي گفتند جان به جان آفرين تسليم كرد و همانطور كه  هميشه در دعا از خداوند مرگي با عافيت را طلب مي كرد، به آرزوي خود رسيد و مرگي راحت و بدون بيماري نصيب ايشان شد. جالب اينكه اسم پدر ايشان محمد باقر و اسم پسر بزرگ ايشان هم محمد باقر است و اين مرد خدا در شب شهادت امام محمد باقر (ع) رحلت نمودند.

مراسم تشييع پيكر مطهر آن فقيد سعيد ساعت 8 و 30 دقیقه صبح روز پنجشنبه دوم اسفند 1380 از حسينيه احمديه (خيابان ايران) به طرف صحن مطهر حضرت عبدالعظيم حسني(ع) برگزار شد. نماز ايشان را آيت الله شيخ مرتضي تهراني در صحن حضرت عبدالعظيم حسني(ع) به اتفاق دوستداران و بستگان، اقامه كرده و در شب عرفه به خاك سپرده شدند. مراسم ترحيم و بزرگداشت آن مرحوم در روز شنبه چهارم اسفند 1380 از ساعت 17_15 در حسينيه احمديه و مراسم شب هفت در روز چهار شنبه هشتم اسفند 1380از ساعت 17_15 در صحن مسجد جامع حضرت عبدالعظيم(ع) با حضور ارادتمندان ايشان برگزار گرديد.

مدفن مطهر ايشان در حرم حضرت عبد العظيم حسني(ع) واقع در رواق بين الحرمين زيارتگاه عاشقان خدا و اهل بيت عليهم السلام مي باشد.