وصيت نامه

سخن آغازين

زندگي نامه

نوشته ها و سخنان

خاطرات

به سوي دوست

وصيت نامه

پيام هاي تسليت

آلبوم تصاوير

صوت و فيلم

پايگاههاي ديگر

تماس با ما
 

 گزيده اي از وصيت نامه مرحوم صنوبري( ره)

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمد لله رب العالمين و الصلوة والسلام علي خير خلقه محمد و آله الطاهرين

 و اما بعد امروز كــه روز سه شنبه بيست و هفتم شهريور ماه يكهزار و سيصد و هشتاد مي باشد بـحـمدالله والمنه در حــال صحت بدن و سلامتي عقل به نوشتن  آخرين وصيتنامه خود مبادرت مي نمايم.

اولا با تمام وجود بــه وحدانيت خداوند تبارك و تـــعالي شهادت مــي دهم و بـــه تمام انبياي الهي ايمان دارم مخصوصاً به وجود مقدس خاتم انبياء حضرت محمد ابن  عبدالله صلي الله و عليه و آله و بــــه ولايت و امامت ائمه اثني عشر صلوات الله عليهم اجمعين تصديق مي كنم و از صميم قلب آرزو دارم كه در ظهور باهرالنور  ولي دوازدهم حضرت مهدي عليه السلام حضور داشته باشم. وجانم را فداي ايشان نمايم ان شاءالله. و همين طور به روز قيامت و عوالم بعد از مرگ آنچه كه پيغمبر نازنين و اهل بيت آن بزرگوار فرموده اند يقين و ايمان دارم اميدوارم پروردگار عالم جلت عظمته با همين اعتقادات حقه كه خودش مرحمت فرموده مرا قبض روح فرموده و حشرم را با اولياي كرامش قرار بدهد ان شاءالله.

 و شهادت مي دهم و قبول دارم كه قرآن شريف تماماً كلمات خداوند متعال كه به قلب مطهر پيغمبر گرامي اسلام نازل شده بدون كم و كاست. همين قرآني كه فعلاً در دست مسلمانهاست و تا روز قيامت آنچه كه باعث سعادت انسانهاست تماماً گاهي مشروح، گاه مجمل، گاهي محكمات، گاهي متشابهات تماماً صحيح  مي باشد و معتقدم اگر افراد هواپرست و رياست خواه گذاشته بودند خلافت كه به دستور خداوند متعال در خاندان وحي مستقر مي شد وضع مسلمين آنطور كه امروز هست نبود ولي افسوس كه نشد تا حضرت مهدي عليه السلام تشريف بياورند و احكام قرآن آنطوريكه خدا مي خواهد اجرا  شود ان شاءالله .

جند كلمه به عنوان تذكر بفرزندانم و بستگانم و تمام كسانيكه در حيات و ممات من به اين وصايا گوش مي دهند بنويسم: توجه داشته باشند كه از هر چيزي مهمتر توجه انسان به خداوند  متعال و فرامين اوست ،دقت نمايند هيچ لحظه از عمر عزيز خود را از ياد حقتعالي خالي نگذارند و يقيناً بدانند كه مدام در حضور پروردگار عالم هستند كه چه تمام كائنات مخلوق خداوند مي باشد و پروردگار عالم ،هيچ لحظه از مخلوق خود غافل نيست دقت نمايند خود را آلوده به گناه نكنند و مرتباً به فكر پس دادن حساب باشند و سوره مباركه (زلزال) را زياد تلاوت كنند.

چند نكته كه خيلي مهم است يادآوري مي نمايم:

اول: دعا كردن، زياد دعا كنيد كه واسطه ما و پروردگارمان دعاست كه فرمودند (الدعا مخ العباده)دعا مغز تمام عبادتهاست. به هر زباني كه ميسر باشد با خدا درد دل نماييد البته دعاهائيكه از اولياي خداوند رسيده مهم است با توجه به معاني آنها.

دوم: نماز را در اول وقت بخوانيد و به نماز اهميت زياد بدهيد و دقت نمائيد با حضور قلب باشد.

سوم: با خلق خدا خوشرو و مهربان باشيد مخصوصاً با خانواده و عيال و فرزندان و همسايگان. و در صله ارحام كوتاهي ننمائيد كه باعث طول عمر و سلامتي مي شود. همه روزه هر چقدر مقدور بود صدقه بدهيد و به تهيدستان كمك نماييد. از بداخلاقي و تند خويي كاملاً پرهيز نمائيد. در گفتار و رفتار خود خدا را در نظر داشته  باشيد.  و... .